Weekendowy Magazyn Filmowy


Znaleźć w polskiej telewizji program o filmach to rzecz nie łatwa. Znaleźć dobry program o filmach jest niemal niemożliwe. A móc oglądać go o jakiejś ludzkiej porze – to się raczej nie zdarza. Czasy takiego np. „Filmidła”, które nadawane było w piątki o 18.00 czy programy na żywo z udziałem krytyków i twórców w najlepszym czasie antenowym już dawno odeszły w zapomnienie. Mnie osobiście bardzo brakuje tego typu propozycji w ramówkach TV. Rozmawia się o polityce, rozmawia się o sporcie, ale o kulturze to już nie.

Jest jednak jeden program, który bardzo lubię oglądać: „Weekendowy Magazyn Filmowy”. Oglądam go oczywiście tylko w Internecie, gdyż w telewizji puszczany jest o chorych godzinach typu 2.00 w nocy… Weekendowy Magazyn Filmowy to ok. 20 minutowe odcinki poświęcone przede wszystkim polskiej kinematografii. Program tworzony jest przez młodych ludzi: studentów i absolwentów szkół filmowych i to się czuje. Jest bardzo fajnie zmontowany, ma super czołówkę i bardzo ciekawe felietony. Porusza się tematy ważne i niesztampowe ale jest w tym zawsze duża lekkość. Po prostu dobrze się to ogląda. Wszystkie dotychczasowe odcinki WMF możecie obejrzeć pod tym linkiem:


3 września program wraca do ramówki TVP1. W tym sezonie ma mieć stałą porę emisji: sobota godz. 14.00, w projekt zaangażował się Tomasz Raczek. Nie wiem jeszcze jak te zmiany wpłyną na formułę programu. Wiem na pewno, że brakować mi będzie dotychczasowej młodej prowadzącej… 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *