Tribeca 2012

W niedzielę zakończył się festiwal Roberta De Niro odbywający się w nowojorskiej dzielnicy Tribeca. De Niro wymyślił go 10 lat temu by po zamachach 11 września dać społeczeństwu Nowego Jorku imprezę, która ich zjednoczy. 
Przeanalizowałam listę filmów tegorocznego festiwalu by podzielić się w Wami swoimi faworytami, które chciałabym obejrzeć (gdybym tylko tam była…:)) 

1. 2 Dni w Nowym Jorku
July Delpy kontynuuje swój przebój „2 Dni w Paryżu”. Lubię jej neurotyczną postać 🙂 

2. Death of a Superhero

Do tego filmu przyciągnął mnie słodki chłopiec z „To właśnie miłość”, który jak się okazuje nieźle wyrósł! Tutaj gra nastolatka z niesamowitą wyobraźnią i śmiertelną chorobą.

3. The Giant Mechanical Man

Lubicie filmy o looserach? Ja bardzo 🙂 Ten jest o Janice, która właśnie straciła pracę, nie ma faceta i na co dzień musi znosić swoją zbyt absorbującą siostrę, u której mieszka. Jest nieszczęśliwa i czuje, że musi znaleźć swoje miejsce w życiu. W poszukiwaniach pomaga jej m.in. tytułowy Mechaniczny Olbrzym…

4. Lola versus

Kolejny film o looserce. 29 – letnią Lolę na trzy tygodnie przed ślubem zostawia narzeczony. Nie można chyba wyobrazić sobie większej traumy. Dziewczyna kompletnie zagubiona rzuca się w szalone imprezy, nowe znajomości i romanse choć tak naprawdę zupełnie nie wie co robić. Któż tego nie zna? 

5. Side by Side

Pamiętacie jak parę lat temu festiwal Camerimage w Bydgoszczy niespodziewanie odwiedził Keanu Reeves? Keanu przyjechał tam jako producent tego właśnie filmu, do którego wtedy zbierał materiały. „Side by Side” pokazuje jaką rewolucje przeszło kino w ciągu ostatnich kliku lat wraz z wprowadzeniem kamer cyfrowych. O wielkich zmianach opowiadają m.in.: James Cameron, Martin Scorsese i Christopher Nolan. 

Wiec teraz nic tylko czekać żeby, któryś z dystrybutorów wprowadził je do nas do kin 🙂

3 Komentarze

  1. Ania

    "Side by side" wygląda zachęcająco

  2. Natalia

    o tak, też mnie bardzo zainteresował ten projekt

  3. suzarro

    Ciekawe propozycje. TGMM- główną bohaterkę kojarzę z "The office":P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *