Elitarni – Ostatnie starcie

„Elitarni – Ostatnie starcie” („Tropa de Elite 2”) reż. Jose Padilha, Brazylia 2010 

Dziś wchodzi do kin sequel „Elitarnych”, brazylijskiego przeboju o elitarnej jednostce policji BOPE z 2007 roku. Jest to jeden z tych nielicznych przypadków kiedy druga część udanego filmu jest jeszcze lepsza. Miałam okazję obejrzeć „Eliatrnych 2” już w lutym tego roku na Festiwalu w Berlinie o czym pisałam TU

Ciekawostką jest to, że w Brazylii drugą część „Elitarnych” obejrzało ponad  11 milionów widzów, co daje najlepszy wynik w całej historii kina w tym państwie! „Elitarni 2” są również najbardziej dochodowym filmem w Brazylii, wyprzedzając w tym zestawieniu nawet samego „Avatara”. Jest to także brazylijski kandydat do Oscara. Za tak ogromnych sukcesem stoją po pierwsze specjaliści od efektów specjalnych ściągnięci z USA, po drugie naprawdę ciekawa fabuła i bardzo sprawna realizacja. Ja osobiście jestem fanem „Elitarnych”, zwłaszcza drugiej części, jako przykładu kina akcji na wysokim poziomie. 

Reżyser oraz scenarzysta obu części „Elitarnych” Jose Padilha już wykorzystał swój ogromny sukces i podpisał kontrakt w Hollywood na reżyserię nowej wersji „RoboCopa”. Film o człowieku – maszynie ma być w jego wykonaniu bardziej psychologicznym dramatem zmieniającego się w robota mężczyzny niż typowym filmem akcji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *