Moje ulubione kreskówki

Kirikou kreskówki

Specjalny wpis o kreskówkach, które mocno wryły się w moją pamieć i do dziś czasem mi się przypominają 🙂

Różowa Pantera, odcinek „Keep The Forests Pink”

Ulubiony odcinek Różowej Pantery – bardzo eko więc bardzo na czasie. Pantera uczy jak dbać o środowisko, a ta ostatnia scena kiedy spuszcza jezioro 🙂 Boże, mam w to w głowie do dziś!

Chip i Dale, odcinek 5

Moja słabość do muzycznych bajek jest ogromna. Tutaj dodatkowo chodzi o pierwszą randkę, a przecież ich jest dwóch, a ona tylko jedna 🙂

Disney, „Konserwatorzy zegara”

Tę bajkę to pamiętają wszyscy moi kuzyni 🙂 Miki, Goofy i Donald czyszczą wielki zegar. Stary, klasyczny, przezabawny Disney!

Seria „Wuzzle”

W moim domu kultowa bajka! Znam na pamięć wszystkie odcinki (dzięki naszemu tacie, który tak dzielnie co tydzień nam je nagrywał!). Wuzzle to szalone zwierzaki mieszkające w Wuzzlandii. Ciekawostką jest to, że to nie są zwykłe zwierzaki, a połączenia różnych gatunków, np.: kangur ze słoniem to Trąbal, a lew z osą to Bąbel 🙂

Kirikou

A to jest moje odkrycie sprzed zaledwie kilku lat, ale absolutnie zakochałam się w tym bohaterze i jego przygodach. Kirikou jest małym chłopcem mieszkającym w afrykańskiej wiosce. Choć jest najmniejszy z całego plemienia, jest najmądrzejszy i najodważniejszy. To jest piękna, naprawdę cudna bajka! Swego czasu „Kirikou” wystawiany był w Paryżu jako musical z boską Fatoumatą Diawarą w roli czarownicy.

Po polsku możecie go obejrzeć np. TU.

BONUS

Na koniec jedna z piękniejszych miłosnych historii jakie widziałam. Johnny Fedora i Alice Blue Bonnet to dwa kapelusze, które zakochują się w sobie na sklepowej wystawie. Przepiękna karta z kolekcji klasycznego Disney’a z lat 40 dwudziestego wieku: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *